Modne kostiumy i garsonki weselne

Wesele to wyjątkowy czas. Uroczystość bardzo elegancka i ważna. Nie tylko dla pary młodej. Ale niewątpliwie to właśnie nowożeńcy powinni tego dnia wyglądać najpiękniej. Wszyscy goście weselni starają się im jednak dorównać kroku. Dlatego starannie dobierają stroje na tę okazję. Szczególnie dużą wagę przywiązują do tego panie. Panowie bowiem zakładają elegancki garnitur, a wiadomo że nie mają tutaj zbyt szerokiego pola do popisu. Co najwyżej mogą dobrać koszulę do krawata. Panie natomiast mają do wyboru całą gamę różnego rodzaju sukienek, kostiumów i garsonek. Młode kobiety najczęściej decydują się na tę pierwszą opcję. Sukienka to doskonałe rozwiązanie – w sklepach wybór sukienek idealnie pasujących na tę okazję jest naprawdę mnóstwo. Ale bardzo często dojrzałe kobiety wybierają garsonki albo po prostu eleganckie kostiumy. Często są to komplety ze spodniami. Okazuje się, że w dzisiejszych czasach założenie eleganckich spodni na uroczystość weselną nie jest żadnym faux pas. Wręcz przeciwnie!

Garsonki oraz kostiumy, tak jak już zostało wspomniane, wybierane są najczęściej przez stateczne panie. Taki rodzaj ubioru pasuje zarówno mamom państwa młodych, jak i innym paniom, które przychodzą na wesele w gości. Eleganckie kostiumy składają się najczęściej z żakietu, wytwornej bluzki, spódnicy, sukienki albo właśnie spodni. Wielu osobom dziwne może wydawać się zakładanie kostiumu na wesele. W końcu taki rodzaj ubioru kojarzy się z wielkimi wyjściami. Nie jest to prawdą. Znajdziemy dzisiaj mnóstwo kostiumów w wielu wzorach, kolorach i fasonach. Dlatego nie raz świetnie sprawdzą się właśnie jako weselny strój.

Bardzo podobnie wygląda to w przypadku garsonek. To jeden z najbardziej typowych damskich strojów dwuczęściowych. Składa się ze spódnicy oraz żakietu. Na wesele doskonale sprawdzi się elegancka garsonka, która krojem i materiałem będzie różnić się od tej, która noszona jest na co dzień. Garsonka na wesele musi się czymś wyróżniać. Warto wybrać tę z połyskliwego materiału (np. tafty albo satyny) i w bardziej odważnym kolorze. A może asymetryczna, elegancka bluzka przypadnie Ci do gustu?