Piękne kreacje dla druhen i druhenek

W dzisiejszych czasach niemal wszystkie panie młode życzą sobie, aby ich druhny były ubranie identycznie. Ten zwyczaj tak naprawdę ma miejsce u nas od niedawna. Przyjął się i póki co nie wygląda na to, by coś miało się zmienić. Zwyczaj zakładania identycznych sukienek (co do koloru, materiału, długości, fasonu) druhen i druhenek wziął się w Polsce z tradycji amerykańskiej. A to tak naprawdę kwestia kolejnej troski dla panny młodej. Kobieta biorąca ślub musi teraz martwić się nie tylko o to, by jej suknia ślubna była jedyna w swoim rodzaju. Musi zatroszczyć się także o strój na poprawiny oraz o sukienki dla druhen i druhenek właśnie.

Gdy sprawa dotyczy małych dziewczynek (druhenek) to wybór sukienek zazwyczaj nie stanowi problemu. Także dla samych zainteresowanych. Dzieciom bowiem nie robi często różnicy to, w co są ubrane. Gdy sprawa dotyczy jednak druhen, dorosłych kobiet, to mogą pojawić się niemałe trudności. Nie chodzi tylko i wyłącznie o to, że każda „weselniczka” chce się wyróżniać i wyglądać wyjątkowo. Druhny nierzadko są „zmuszane” do tego, by zakładały sukienki, w których nie czują się dobrze i też nie wyglądają najlepiej. Często bowiem jedna druhna ma nienaganną figurę, a druga jest np. lekko przy kości. Warto iść na kompromis i znaleźć taki fason sukienki, w którym wszystkie panie będą wyglądać naprawdę ładnie. Zawsze można też zdecydować się na taki sam kolor sukienek, ale na inne ich kroje oraz fasony.

Sukienki mogą również być do siebie podobne w innej kwestii. Ważne, by zawsze łączył je jeden element. Najważniejsze jest to, by były eleganckie i wyjątkowe. W końcu druhny odgrywają bardzo ważną rolę na każdym ślubie i weselu i także zwracają uwagę gości. Podobnie jak np. matki nowożeńców. Sukienki dla mam pary młodej również muszą być należycie dobrane. Biorąc jednak pod uwagę ofertę w sklepach, nie będzie najmniejszych trudności, aby znaleźć coś wyjątkowego. Warto rozpocząć poszukiwania na długo przed weselem, aby potem nie robić zakupów czy zlecać szycia krawcowej „na wariackich papierach”.